Songade eemaldamine

Narkoos

Üldnarkoos

Operatsiooni kestvus

1-2 tundi

Tutvu operatsioonieelsete juhistega

Vaata siit

Tutvu hinnakirjaga

Vaata siit

Tutvu operatsioonijärgsete juhistega

Vaata siit

Songa all mõistetakse kõhuõõne organite sopistumist naha alla. Sopistumine toimub läbi nõrga koha kõhuseinas. Selline kõhuseina defekt võib tekkida nõrgemates piirkondades nagu kubemekanal või naba, tihti on aga tegemist puudulikult paranenud kõhuseina kirurgilise haava tõttu tekkinud armisongaga. 

Tüüpiliselt tunnetab patsient songa liikuva nahaaluse moodustisena, mis võib lamades ja kõhulihaseid lõdvestades kaduda ehk kõhtu tagasi minna. Sageli kaasneb songaga valu, eriti füüsilise pingutuse, köhimise või aevastamise ajal. Kõige sagedamini esineb kubeme- ja nabasongasid.

Songa tekke riskifaktoriteks on:

  • sidekoe nõrkus,
  • raske füüsiline töö,
  • liigne kehakaal,
  • krooniline köha,
  • kõhukinnisus.

Songa diagnoosi kinnitab kirurg läbivaatuse või ultraheliuuringu põhjal ning vastunäidustuste puudumisel on songa ravi kirurgiline. Kaasaegses songakirurgias kasutatakse kõhuseina tugevdamiseks peaaegu alati proteesvõrku, mis tagab kiirema paranemise ja head pikaajalised ravitulemused.

Amsel Clinic soovitab ja kasutab laparoskoopilist ehk vähesekkuvat operatsioonimeetodit. Selle suurimaks eeliseks võrreldes traditsioonilise avatud lõikusega on vähem valu lõikusjärgsel perioodil ja kiirem taastumine. Teatud juhtudel ei ole laparoskoopiline lõikus võimalik, siis on alternatiiviks avatud songaplastika. Haavad suletakse isesulavate nahasiseste õmblustega, et tagada parim kosmeetiline tulemus. Pärast kubeme ja nabasonga operatsiooni saavad patsiendid juba operatsioonipäeval koju minna. Suurte armisongade kirurgilise ravi puhul minnakse koju järgmisel või ülejärgmisel päeval. Töö- ja treeninguvõime taastumine pärast songakirurgiat sõltub operatsiooni mahust, kuid üldjuhul ei võta see aega enam kui 1–3 nädalat.

Play Video

Korduma kippuvad küsimused

Song vajab kindlasti kirurgilist ravi, kui see põhjustab sümptomeid nagu valu või pitsumine. Kaebusteta songade puhul soovitame kirurgilist ravi heas üldseisundis ja kehaliselt aktiivsetel patsientidele. 

Ei, songast vabanemine on võimalik vaid kirurgiliselt.

Laparoskoopilise ehk väheinvasiivse kirurgia peamisteks eelisteks on vähem haavatüsistusi, väiksemad armid ning oluliselt kiirem operatsioonijärgne taastumine. Pikaajalised tulemused võrreldes avatud operatsiooniga ei erine.