Operatsioonijärgsed juhised

Peale operatsiooni

Peale operatsiooni viibite te ärkamispalatis 1-2 tundi. Tavalised operatsiooni järgsed kaebused on valu, iiveldus, väsimus ja janu. Valu tugevus sõltub operatsiooni keerukusest, haava suurusest ja individuaalsest valulävest. Operatsioonijärgset valu ei pea kannatama. Teavitage julgesti ärkamispalati õde oma kaebustest. Tema tegeleb Teie raviga ning vajadusel saate nii valu kui ka iivelduse leevendamiseks ravimeid. 

Ärkamispalatist liigute te edasi tavapalatisse, kus viibite 2-3 tundi. Palatisse jõudes pakume Teile kerge eine ning enne kojuminekut saate turvaliselt meie personali järelvalve all taastuda. Haiglast lahkudes saate kaasa koduse ravi ja haavahoolduse juhised.  

Soovitame juba operatsiooni päeval  mõõdukalt liikuda.  See kiirendab taastumist operatsioonist  ja vähendab tüsistuste riski.

24 tunni jooksul peale üldanesteesiat ei ole lubatud juhtida mootorsõidukit, kuna Teie reaktsioonikiirus on aeglustunud. Seetõttu palume kutsuda kliinikusse vastu saatja, kes transpordib Teid autoga koju või kasutage taksot.

Kodus

Mõningane kurnatus ja valu peale operatsiooni on ootuspärane. Soovitame võimaluste piires liikuda ja tegeleda igapäevaste koduste toimetustega. Duši all haavu pesta võite operatsioonijärgsel päeval. Paljud patsiendid naasevad tööle 1-2 päeva pärast.  Sauna, vanni ja ujumisega soovitame oodata 2 nädalat.

Raske kehalise tööga ning operatsioonipiirkonna lihaste treenimisega  saate alustada siis kui operatsioonist on möödunud 3 nädalat.

Haavaplaastreid tuleb kolme esimese päeva jooksul peale duši all käimist vahetada, hiljem pole plaastreid vaja ning neljanda päeva hommikul võite plaastrid koos haavateipidega eemaldada ja haavad lahti jäta. Haavaniidid on alati nahasisesed ja sulavad ise. Täpsemad soovitused haavahoolduseks leiate kirjalikust juhendist, mis on Teile haiglast kaasa antud.

Mõõdukas kehaline aktiivsus aitab kaasa organismi taastumisele ja vähendab tüsistuste riski.

NB! Sapipõie eemaldamise järgselt soovitame tutvuda haiglast kaasa antud toitumissoovitustega. 

NB!  Kilpnäärme operatsiooni järgselt jälgige operatsioonihaava ja kaela piirkonda. Kui see läheb paistesse ja on katsudes kõva, siis võib see viidata operatsioonihaava verejooksule. Sellisel juhul võite te vajada erakorralist abi. Kutsuge kiirabi või laske end pereliikmel lähimasse EMO-sse viia. Haavasisene verevalum võib hingetoru kinni vajutada ning põhjustada lämbumist.

Tekkinud küsimuste või probleemide korral võtke meiega kindlasti ühendust.