Kõhuplastika

Narkoos

Üldnarkoos

Operatsiooni kestvus

3-4 tundi

Tutvu operatsioonieelsete juhistega

Vaata siit

Tutvu haavahoolduse juhistega

Vaata siit

Tutvu hinnakirjaga

Vaata siit

Kõhuplastika on kirurgiline protseduur, mille eesmärk on taastada kõhupiirkonna esteetiliselt nauditav välimus. Seda tehakse enamasti pärast suurt kaalulangust või rasedust.  Eemaldatakse liigne nahk koos rasvkoega ning pingutatakse lõtvunud kõhulihased. Kõhuplastika on efektiivne protseduur, mis taastab keha ilu lahendades samal ajal meditsiinilised probleemid nagu kõhulihaste lahknemine (diastaas), kõhuseina songad või alaselja valu.

Tulemuseks on lame ja trimmis kõht, mille saavutamine vaid dieedi ja treeninguga on tihti keeruline.

Väike kõhuplastika

Keskendutakse kõhuseina taastamisele nabast all pool. Lõige tehakse horisontaalselt intiimpiirkonna kohale ja arm jääb edaspidi pesu alla peidetuks. Sageli kombineeritakse operatsiooni paremate tulemuste saavutamiseks rasvaimuga.

Suur kõhuplastika

Taastatakse kogu kõhusein roidekaartest intiimpiirkonnani. Lõige tehakse alakõhus ühest puusanukist teiseni. Liigne nahk koos rasvaga eemaldatakse, kõhulihased pingutatakse ning korrigeeritakse naba asukoht kõhunahal ehk naba istutatakse ümber. Sageli ühendatakse suur kõhuplastika rasvaimu ja diastaasi korrigeerimisega.

Vajadusel jäetakse haava 2-3 päevaks dreenid, mille kaudu kogutakse dreenikotti  liigne haavavedelik. Operatsiooniarm on pikk, kuid paraneb kiiresti muutudes aja jooksul heledaks ja pehmeks. Ka siin jääb arm pesu alla peidetuks.

Taastumine

Anname patsientidele paranemisperioodiks selged ja põhjalikud juhised, mis aitavad kaasa kiirele paranemisele ja soovitud tulemuste  saavutamisele. Taastumisperioodi pikkus võib varieeruda sõltuvalt patsiendi eripäradest ja operatsiooni mahust. 

Korduma kippuvad küsimused

Protseduuri tehakse raseduste või kaalulanguse järgselt väljaveninud kõhuseina ja lõtvunud kõhunahaga patsientidele, kes soovivad taastada  kõhu esteetiliselt nauditava välimuse. Meie patsiendid on kõhuplastika tulemusega rahul, märgatavalt paranevad nii enesetunne kui elukvaliteet.

Operatsioonijärgset valu tajuvad patsiendid erinevalt. Mõõdukas või tugev valu piirdub õnneks esimeste operatsioonijärgsete päevadega. Valuvaigistid aitavad hästi ning sel perioodil soovitame neid kõikidele patsientidele.

Taastumise aeg sõltub protseduuri ulatusest ja individuaalsetest teguritest, kuid suurema osa patsientide jaoks taastub normaalne elurütm  2–6 nädala jooksul peale operatsiooni.

Jah, kõhuplastika järel jäävad kehale armid, kuid ajapikku muutuvad need heledamaks ja pehmemaks. Kirurg teeb lõiked ja õmbleb haavad nii, et armid jääksid võimalikult varjatuks.