Operatsioonijärgsed juhised

Peale operatsiooni

Lokaalanesteesias toimunud operatsiooni järgselt võite hea enesetunde korral koheselt haiglast lahkuda. Kõik patsiendid saavad kaasa koduse ravi ja haavahoolduse juhend. Auto juhtimine on lubatud.

Kodus

Mõningane kurnatus ja valu peale operatsiooni on ootuspärane. Soovitame võimaluste piires liikuda ja tegeleda igapäevaste koduste toimetustega. Duši all haavu pesta võite operatsioonijärgsel päeval. Paljud patsiendid naasevad tööle 1-2 päeva pärast.  Sauna, vanni ja ujumisega soovitame oodata 2 nädalat.

Raske kehalise tööga ning operatsioonipiirkonna lihaste treenimisega  saate alustada siis kui operatsioonist on möödunud 3 nädalat.

Haavaplaastreid tuleb kolme esimese päeva jooksul peale duši all käimist vahetada, hiljem pole plaastreid vaja ning neljanda päeva hommikul võite plaastrid koos haavateipidega eemaldada ja haavad lahti jäta. Haavaniidid on alati naha sisesed ja sulavad ise. Täpsemad soovitused haavahoolduseks leiate kirjalikust juhendist, mis on Teile haiglast kaasa antud.

Mõõdukas kehaline aktiivsus aitab kaasa organismi taastumisele ja vähendab tüsistuste riski.

NB! Sapipõie eemaldamise järgselt soovitame tutvuda haiglast kaasa antud toitumissoovitustega. 

NB!  Kilpnäärme operatsiooni järgselt jälgige operatsioonihaava ja kaela piirkonda. Kui see läheb paistesse ja on katsudes kõva, siis võib see viidata operatsioonihaava verejooksule. Sellisel juhul võite te vajada erakorralist abi. Kutsuge kiirabi või laske end pereliikmel lähimasse EMO-sse viia. Haavasisene verevalum võib hingetoru kinni vajutada ning põhjustada lämbumist.

Tekkinud küsimuste või probleemide korral võtke meiega kindlasti ühendust.