Ilmar Kaur, MD

Amsel Clinicu ülemkirurg

Dr. Ilmar Kaur (s 1974a.) on erialalt üldkirurg ning spetsialiseerunud kaalu- ja kilpnäärmekirurgiale. Dr. Kaur on Kaalukirurgia Keskuse ja Amsel Clinicu asutaja. Maovähendusoperatsioone teostav Kaalukirurgia Keskus on oma valdkonnas suurim nii Eestis, Baltikumis kui  Soomes. Ühtlasi on Dr. Kaur Eesti Bariaatrilise ja Metaboolse Kirurgia Seltsi asutaja ja juhataja.

Oma kirurgilist karjääri alustas Dr Kaur Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, kus omandas suurepärased oskused laparoskoopilise-, endokriin-, seedetrakti onkoloogilise- ning erakorralise kirurgia valdkonnas. Lisaks kirurgiale on Dr Kauril suur kogemus seedetrakti endoskoopias. Dr Kaur on rahvusvaheliselt tunnustatud kirurg, kelle juurde tullakse ravile Eestist, Soomest, Skandinaaviamaadest, Suurbritanniast, Islandilt ja kaugemalt.

Dr Kauri sõnul pole kirurgi töö vaid patsiendi opereerimine ja hiljem kiiresti palatist läbi käimine. „Üle poole minu tööst moodustab patsientidega suhtlemine, nende probleemidesse süvenemine, parima lahenduse leidmine ja tagasiside saamine. Otsused tehakse ju patsiendiga koos, “ selgitab Dr Kaur.

Dr Kaur on 2011. aastal asutatud Eesti Bariaatrilise ja Metaboolse Kirurgia Seltsi asutaja ja juhataja. 2017. aastal sai Põhja-Eesti Regionaalhaigla Dr Ilmar Kauri eestvedamisel rahvusvahelise kaalukirurgia alase koolituskeskuse “Center of Excellence” akrediteeringu ning viis Dr Kauri juhendamisel regulaarselt läbi kaalukirurgia alaseid rahvusvahelisi koolitusi erinevate riikide kirurgidele, anestesioloogidele ja bariaatriaõdedele. Praegu viib Dr Kaur rahvusvahelisi kursuseid läbi Kaalukirurgia Keskuses. „Oleme suurim kaalukirurgia kliinik Baltimaades ja Soomes ning meil on kogemusi, mida jagada“, sõnab Dr Kaur.

Oma vabatahtlikest tegevustest peab Dr Kaur ise olulisimaks tegevust  ATLS (Advanced Trauma Life Support) koolitusprogrammi rahvusvahelise instruktorina. ATLS programmi eesmärk on parandada ja ühtlustada raskete traumahaigete esmast ravi üle maailma.

Dr. Ilmar Kaur on end koolitanud mitmetes kirurgia tippkeskustes Rootsis, Belgias, Leedus, Soomes, Saksamaal, USA-s ja Norras. Dr. Kaur avaldanud mitmeid artikleid ja pidanud hulgaliselt loenguid ning korraldanud koolitusi kaalukirurgiast.

Haridus

1992 – 1999 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond.
1999 – 2004 residentuur üldkirurgia alal (Tartu Ülikool).
2003 residentuur üldkirurgias Sundsvalli haiglas, Rootsis.

Karjäär

2004 – 2009 Üldkirurg Põhja-Eesti Regionaalhaiglas.
2009 – 2011  Üldkirurgia ja kaalukirurgia eriala vanemarst Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, Tallinnas.
2011 – 2018 Üld- ja kaalukirurgia osakonna ülemarst Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, Tallinnas.
2018 – 2023 Üld- ja kaalukirurgia eriala vanemarst Põhja-Eesti Regionaalhaiglas.
Alates 2012 tänaseni Kaalukirurgia Keskuse ülemarst, Bariatric Services AS.

Tunnustus

2012 – Aasta arst.

Liikmelisus

Eesti Kirurgide Assotsiatsioon, juhatuse liige.
Eesti Bariaatrilise ja Metaboolse Kirurgia Seltsi juhataja – http://eestibariaatria.ee/.
Tallinna Kirurgide Seltsi liige.
Eesti Gastrointestinaalse Endoskoopia Ühingu liige.

Keeled

eesti, vene, inglise, soome

Artiklid